از مسجد کوفه چه مي دانيم؟
منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شودلینک دوستان
آخرین مطالب
دیگر موارد
بسیج مساجد
آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 13
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 14
:: باردید دیروز : 28
:: بازدید هفته : 135
:: بازدید ماه : 284
:: بازدید سال : 4479
:: بازدید کلی : 16706
نویسنده : حسین واحد
جمعه 5 دی 1393

از مسجد کوفه چه مي دانيم؟

پيدايش
طبق بعضي از روايات، نخستين کسي که مسجد کوفه را تأسيس کرد، حضرت آدم بود. امام صادق(عليه السلام) درباره تعيين حدود مسجد توسط حضرت آدم(عليه السلام) مي فرمايد: «حَدُّ مَسْجِدِ الْکُوفَةِ آخِرُ السَّرَّاجِينَ خَطَّهُ آدَمُ(عليه السلام) وَ أَنَا أَکْرَهُ أَنْ أَدْخُلَهُ رَاکِباً».
بنابر اين قول، مسجد کوفه به مرور زمان تخريب شده است.
در سال (17هـ. ق.)، لشکر اسلام در مدائن حضور داشتند. آب و هواي مدائن سربازاني را که از سرزمين حجاز آمده بودند، اذيت مي کرد; به طوري همه آنها ضعيف و لاغر شدند. حذيفه که اين وضعيت را ديد، نامه اي به عمر نوشت و او را از وضعيت آگاه کرد. خليفه به سعد بن ابي وقاص نامه اي نوشت که: سلمان و حذيفه را روانه کن تا سرزميني مناسب بيابند. پس از دريافت نامه خليفه، سلمان و حذيفه حرکت کردند، سلمان از طرف باختر رود فرات و حذيفه از طرف خاور رود فرات راهي شدند و هيچ سرزميني را نپسنديدند تا اينکه هر دوي آنان به سرزمين کوفه رسيدند. هر دو آن سرزمين را براي اقامت لشکر مناسب ديدند. دو رکعت نماز خواندند و از خدا خواستند آنجا را جايگاه آرامش و استواري قرار دهد. هنگامي که سعد بن ابي وقاص همراه لشکريان به
سرزمين کوفه رسيدند، دستور داد پيش از ساختن هر بنايي، مسجدي بسازند. ابو هيجاء اسدي در مکاني ايستاد و بر هر طرف تيري انداخت. به اين صورت حدود مسجد کوفه، مشخص شد.

تعليم و تربيت در مسجد کوفه
مسجد کوفه از همان ابتداي تأسيس، يکي از مراکز فرهنگي شهر به شمار مي رفت. هنگامي که امام علي(عليه السلام) در سال (36هـ. ق.) وارد کوفه شد، ابتدا به مسجد کوفه رفت و در آنجا براي مردم سخنراني کرد. امام پس از استقرار در کوفه، در مسجد کوفه تفسير قرآن و علوم ديگر درس مي داد. شاگردان زيادي همچون کميل بن زياد و ابن عباس، از محضر او استفاده کردند.

مسجد کوفه از نگاه اهل بيت(عليهم السلام)
1. جامع فضيلتها
اصبغ بن نباته مي گويد: امير المؤمنين(عليه السلام) در جمع مردم کوفه فرمود:
«خداوند چيزي را به شما بخشيده که به کس ديگر نداده است، خداوند اين نمازگاهتان را برتري ويژه اي بخشيد. اين (مسجد کوفه)، خانه آدم، جايگاه نوح، منزلگاه ادريس و مصلاّي ابراهيم خليل و برادرم خضر و نمازگاه من مي باشد. مسجد شما يکي از چهار مسجدي است که خداوند آن را براي اهلش برگزيده است. گويي آن را مي بينم که فرداي قيامت، با دو جامه سفيد، وارد محشر مي شود و کساني را که در آن نماز خوانده اند، شفاعت مي نمايد و
شفاعتش از جانب خدا رد نخواهد شد. در آينده حجر الاسود در آن نصب خواهد شد. زماني مي رسد که همين مسجد، نمازگاه مهدي(عليه السلام)، فرزندم و نمازگاه هر مؤمني مي شود. در روي زمين مؤمني نيست مگر اينکه وارد شود و به آن دل ببندد. مبادا آن را ترک و مهجورش کنيد. در آن نماز بخوانيد و با آن نماز به خدا نزديک شويد و حوائج خويش را از خدا بخواهيد. اگر مردم به فضيلت اين مسجد آگاه بودند از اکناف جهان به سوي آن مي شتافتند، اگر چه به خزيدن بر روي برف باشد.»
2. قصر بهشتي
در بعضي روايات از مسجد کوفه به عنوان «قصري از بهشت» ياد شده است. امام علي(عليه السلام) مي فرمايد:
«أَرْبَعَةٌ مِنْ قُصُورِ الْجَنَّةِ فِي الدُّنْيَا: الْمَسْجِدُ الْحَرَامُ، وَ مَسْجِدُ الرَّسُولِ(صلي الله عليه وآله)، وَ مَسْجِدُ بَيْتِ الْمَقْدِسِ، وَ مَسْجِدُ الْکُوفَةِ».
3. سجده گاه فرشتگان
در روايات آمده است که قبل از حضرت آدم، فرشتگان در اين مکان مقدس عبادت مي کردند. امام علي(عليه السلام) مي فرمايد: «أَوَّلُ بُقْعَة عُبِدَ اللَّهُ عَلَيْهَا، ظَهْرُ الْکُوفَةِ لَمَّا أَمَرَ اللَّهُ الْمَلائِکَةَ أَنْ يَسْجُدُوا لآِدَمَ، سَجَدُوا عَلَي ظَهْرِ الْکُوفَةِ، وَ إِنَّ الْمَلائِکَةَ لَتَنزلُ فِي کُلِّ لَيْلَة إِلي مَسْجِد الْکُوفَةِ».

4. جايگاه بخشش
مسجد کوفه نزد خداوند از چنان جايگاهي برخوردار است که اگر کسي وارد آن شود، گناهانش آمرزيده مي شود. امام رضا(عليه السلام) از شخصي پرسيد کجا زندگي مي کني؟ پاسخ داد در کوفه. امام درباره فضيلت مسجد کوفه به او فرمود: «فَإِنَّ مَسْجِدَ الْکُوفَةِ بَيْتُ نُوح، لَوْ دَخَلَهُ رَجُلٌ مِائَةَ مَرَّة لَکَتَبَ اللَّهُ لَهُ مِائَةَ مَغْفِرَة، أَمَا إِنَّ فِيهِ دَعْوَةَ نُوح(عليه السلام) حَيْثُ قَالَ: "رَبِّ اغْفِرْ لِي وَ لِوَالِدَيَّ وَ لِمَنْ دَخَلَ بَيْتِيَ مُؤْمِناً"».

5. مصلاّي پيامبران
ابو بصير از امام صادق(عليه السلام) نقل مي کند که ايشان درباره مسجد کوفه فرمود:
«نِعْمَ الْمَسْجِدُ، مَسْجِدُ الْکُوفَةِ، صَلَّي فِيهِ أَلْفُ نَبِيّ وَ أَلْفُ وَصِيّ وَ مِنْهُ فَارَ التَّنُّورُ وَ فِيهِ نُجِرَتِ السَّفِينَةُ، مَيْمَنَتُهُ رِضْوَانُ اللَّهِ وَ وَسَطُهُ رَوْضَةٌ مِنْ رِيَاضِ الْجَنَّةِ وَ مَيْسَرَتُهُ مَکْرٌ».

فضيلتهاي مسجد کوفه
1. نماز در مسجد کوفه تمام است
وقتي شخصي به مکاني مسافرت کند و قصد ده روز نکند، نمازش شکسته است، مگر چهار مکان که استثنا شده است. امام صادق(عليه السلام) مي فرمايد: «تَتِمُّ الصَّلاةُ فِي أَرْبَعَةِ مَوَاطِنَ: فِي الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ، وَ مَسْجِدِ الرَّسُولِ(صلي الله عليه وآله)، وَمَسْجِدِ الْکُوفَةِ، وَ حَرَمِ الْحُسَيْنِ ـ صَلَوَاتُ اللَّهِ عَلَيْهِ ـ ».
2. نماز در آن برابر با حج است
امام باقر(عليه السلام) درباره فضيلت نماز در مسجد کوفه مي فرمايد:
«اگر مردم مي دانستند مسجد کوفه چه فضيلتي دارد، از مکان هاي دور به آنجا مي رفتند، همانا خواندن نماز واجب در آنجا برابر با حج و نماز نافله برابر عمره است.»
همچنين امام علي(عليه السلام) مي فرمايد: «النَّافِلَةُ فِي هَذَا الْمَسْجِدِ تَعْدِلُ عُمْرَةً مَعَ النَّبِيِّ(صلي الله عليه وآله)، وَ الْفَرِيضَةُ تَعْدِلُ حَجَّةً مَعَ النَّبِيِّ(صلي الله عليه و آله) ».
3. برتر از همه مساجد
امام صادق(عليه السلام) نماز در مسجد کوفه را برابر با هزار نماز در مسجدي غير از مسجد کوفه مي داند. همچنين امام رضا(عليه السلام) در فضيلت خواندن نماز در اين مکان مقدس مي فرمايد: «الصَّلاةُ فِي مَسْجِدِ الْکُوفَةِ فُرادي أَفْضَلُ مِنْ سَبْعِينَ صَلاةً فِي غَيْرِ جَمَاعَة».
4. اقامتگاه حضرت خضر
5. در اين مکان است که اسرافيل در صور مي دمد تا مردگان، زنده شوند.
6. منزل و سجده گاه حضرت نوح.
7. ازاين مکان هفتاد هزارنفر محشور و بدون حساب واردبهشت مي شوند.
8. نشستن در مسجد کوفه بدون تلاوت قرآن نيز عبادت است.

مقامات مسجد کوفه
در ميان مردم، مقاماتي در مسجد کوفه معلوم و مشهور است که عبارتند از:
1. رُحبه امير المؤمنان
در پيش مسجد کوفه، جايي که درِ مسجد کوفه جاي داشته، سکويي است که امام علي(عليه السلام) پيش از نماز يا مواقع ديگر، روي آن مي نشسته و به پرسش هاي مردم پاسخ مي داده است. بخشي از روايات به اين موضوع اشاره دارد.
2. دکة القضاء
مکاني که امام علي(عليه السلام) در آنجا قضاوت مي کرد. در آن موضع، ستون کوتاهي وجود داشته که روي آن اين آيه قرآن را نوشته بودند: "إِنَّ اللهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَ اْلإِحْسانِ...".
3. بيت الطشت
بهتر است دو رکعت نماز در اين مکان خوانده شود.
محلي که يکي از معجزات امام علي(عليه السلام) در آن رخ داده است، داستان معجزه امام اين گونه است: زالويي وارد شکم دختري مي شود و با مکيدن خون بدن وي، رشد کرده و بزرگ مي گردد، در نتيجه شکم دختر همچون زنان حامله بزرگ مي شود. قصه در همه شهر مي پيچد. برادران دختر، او را نزد امام آوردند تا حکم درباره اش جاري کند، امام که در مسجد کوفه حضور داشت دستور داد، پرده اي نصب کنند. آنگاه به قابله فرمود تا دختر را پشت پرده برده و معاينه کند، قابله پس از معاينه گفت: به نظر من اين دختر حامله است. امام که عالم به غيب بود، دستور داد طشتي پر از لجن بياورند و دختر را در آن بنشانند. به دستور امام عمل کردند. زالوي بزرگ که داخل شکم دختر قرار داشت، با استشمام بوي لجن بيرون آمد و همه، حقيقت امر را فهميدند.
4. مقام حضرت آدم(عليه السلام)
ستون هفتم مسجد کوفه معروف به مقام حضرت آدم است. اين مکاني است که خداوند توبه آدم را قبول کرد. همچنين امير المؤمنين(عليه السلام) نزديک اين ستون نماز مي خواند، لذا به مقام امير المؤمنين(عليه السلام) نيز معروف است.
5. مقام حضرت ابراهيم(عليه السلام)
ستون چهارم مسجد، جنب باب انماط مکاني است که حضرت ابراهيم(عليه السلام) در آنجا نماز خوانده است. در اين مقام مقدس چهار رکعت نماز، در دو رکعت اوّل حمد و توحيد و در دو رکعت دوم، حمد و قدر بخواند.
6. مقام جبرئيل
ستون پنجم منصوب به حضرت جبرئيل مي باشد. درشب معراج که پيامبرگرامي(صلي الله عليه و آله)از بيت الحرام به مسجدالاقصي در حرکت بود، هنگامي که به سرزمين کوفه رسيد، جبرئيل به پيامبر فرمود: اي رسول خدا، اکنون مقابل مسجد کوفه ايد، پيامبر با اجازه
خداوند در آن دو رکعت نماز گزارد. همچنين امام حسن(عليه السلام) در نزديکي اين ستون نماز مي خواند، لذا به مقام امام حسن نيز معروف است.
7. مقام حضرت امام زين العابدين(عليه السلام)
ستون سوم، جايگاهي که امام سجاد(عليه السلام) در آنجا نماز خوانده است. ابو حمزه ثمالي مي گويد: «ديدم علي بن الحسين(عليهما السلام) وارد مسجد کوفه شد و دو رکعت نماز خواند و سپس سر به دعا برداشت، پس از مدتي راه مدينه را در پيش گرفت تا برگردد. به او گفتند: براي چه به اينجا آمدي؟ جايي که پدر و جدّت را کشتند؟ فرمود: «پدرم را زيارت کردم و در اين مسجد نماز خواندم.»
8. محراب امير المؤمنين(عليه السلام)
مکاني که ابن ملجم مرادي، فرق امام را شکافت و او را به شهادت رساند.
9. مقام امام صادق(عليه السلام)
راوي مي گويد: در ايّام بني عباس، روزي ديدم امام صادق از باب الفيل وارد شد و نزد ستون چهارم نماز خواند.
10. مقام حضرت خضر
11. جايگاه به گِل نشستن کشتي نوح:: بازدید از این مطلب : 481
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
به وبلاگ من خوش آمدید
منو اصلی
نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
پیوندهای روزانه
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان بسیج مساجد و آدرس basijmasajed.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.دريافت کد :: صداياب

الکسا

طراحي سايت

قالب وبلاگ

جنگ نرم

طراحي سايت


جنگ نرم
 
مسجد حریم امن الهی در برابر جنگ نرم شیاطین
نوشته شده در تاريخ سه شنبه دوم دی 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:هنوز یادمان نرفته که عده ای از کسانی که خود را یار امام می دانستند با گفتار و رفتار و کردارشان آب به آسیاب دشمن ریختنتد و تا آنجا پیش رفتند که حتی اعلام کردند که « حالا که ما نیستیم پس چه بهتر که نظام هم نباید باشد.در فتنه 88 شاهد بودیم که استکبار جهانی با در اختیار داشتن رسانه ها چگونه به جنگ با نظام مقدس جمهوری اسلامی آمد و اگر نبود درایت و بینش عمیق حضرت امام خامنه ای معلوم نبود که چه به سر این نظام می آمد.


برچسب‌ها: جنگ نرم و 9دیماه, جنگ نرم و فتنه88, فتنه 88, سال 88, ولایت مداری

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و دوم آذر 1393 توسط ابراهیم _معصومی

نوشته شده در تاريخ جمعه چهاردهم آذر 1393 توسط ابراهیم _معصومی

نوشته شده در تاريخ یکشنبه دوم آذر 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:آیا رفتار و عملکرد برخی از زنان آخرالزمان، مانند حضور غیرضروری خانم‌ها در اجتماع با انواع آرایش و مدل مو و لباس و عشوه گری‌های نا به جای زنانه در خیابان و...، اثری جز از هم پاشیدن زندگی‌های آرام خانوادگی را به همراه داشته است؟ آیا این نوع رفتارهای زنان را نمی‌توان فتنه نامید؟این نوع رفتار ها از کجا نشات میگیرد؟وظیفه ما در این اوضاع چیست؟در ادامه با ما باشید...


برچسب‌ها: فتنه آخرالزمان, جنگ نرم, جنگ نرم آخرالزمانAshura, muharram, muslim shia

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه سی ام آبان 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:اینجا می طلبد تا جوانان مومن ومتدین و ولایتمدار وارد میدان کارزار شده وبا افکار واندیشه های ناب ونشات گرفته از خط امام و رهبری خود را برای نبردی سخت تر از جنگ هشت ساله آماده کنند .و آن جنگ جنگ نرم است .جنگی که نه دشمنت را می بینی و نه می توانی تشخیص بدی .جنگی که هر روز با سلاح های نوین و پیشرفته به میدان می آید .امروز وظیفه همه ما در مقابله با این جنگ نرم چیست ؟ وظیفه بسیجیان و بسیج در این جنگ چیست ؟در ادامه با ما باشید ...


برچسب‌ها: هفته بسیج, بسیجی, بسیج و جنگ نرم, اس ام اس های هفته بسیج, پوستر های بسیج

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه بیست و چهارم آبان 1393 توسط ابراهیم _معصومی

نوشته شده در تاريخ سه شنبه ششم آبان 1393 توسط ابراهیم _معصومی

نوشته شده در تاريخ شنبه سوم آبان 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:مخالفت دشمنان اسلام با اقامه این مجالس و تلاش آنها در جهت به تعطیلى کشاندن آن، حتّى اقدام آنان بر انهدام قبر امام حسین علیه السلام و مانع شدن از زیارت قبر آن حضرت(3)، خود شاهد دیگرى است که حکومت ها تا چه اندازه از این نیروى عظیم وحشت داشته و دارند.مجالس حسینى در طول تاریخ پناهگاه خوبى براى جوامعى که تحت ستم قرار گرفته بودند، محسوب مى شد. امروزه وحشتى که در دل دشمنان دین از برپایى این مجالس افتاده است.ادامه مطالب...


برچسب‌ها: جنگ نرم و محرم, Ashura, muharram, muslim shia, عزادرای محرم و صفر

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه پانزدهم مهر 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:واقعه غدیر نیاز جامعه برای مقابله با جنگ نرم دشمنان است.نسل جدید نیازمند شناخت امام و پیشوا هستند و متاسفانه این امر آنطور که باید در جامعه مطرح و بازگو نمی شود.نباید بگذاریم تا دشمن آنگونه که دوست دارد در اذهان عمومی و دل های جوانان نفوذ کند و در های معرفت را به سوی جوانان ببندد.همانطور که کفار به خیال پردازی در مورد خلافت حضرت علی(ع) پرداختند و فکر می کردند که امام از عهده این وظیفه خطیر برنمی آید...ادامه مطلب


برچسب‌ها: غدیر خم, خم, واقعه غدیرخم, دانستنی های غدیر خم, اس ام اس های غدیر خم

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه پنجم مهر 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت: اولين گلوله اي كه از يك دستگاه تانك در جنگ ايران و عراق به سوي كشورمان شليك شد توسط ملك حسين، پادشاه وقت اردن انجام گرفت. اولين فرمانده لشكر شهيد دوران دفاع مقدس، حاج ابراهيم همت فرمانده لشكر 27 محمد رسول الله بود كه در اسفند ماه سال 1362 در جزيره جنوبي مجنون به شهادت رسيد.در ادامه مطلب بیشتر بخوانید...


برچسب‌ها: هفته دفاع مقدس, جنگ نرم, دانستنی های جنگ نرم, دانستنی های جنگ, دانستنی های وبلاگ جنگ نرم

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه پانزدهم شهریور 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:(ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد با سعادت امام هشتم) امام رضا(ع) می فرمایند: باید هریک از شماها امر به معروف و نهی از منکر نمایید، وگرنه شرورترین افراد بر شما تسلط یافته و آنچه که خوبان شما،دعا و نفرین کنند مستجاب نخواهد شد.و نیز می فرمایند:بیماری برای مؤمن، رحمت و موجب پاک شدن است و برای کافر، عذاب و لعنت است،و بیماری از مؤمن زائل نمی شود تا اینکه گناهی بر گردن او نماند.ادامه مطلب...


برچسب‌ها: حدیث زیبا از امام رضا, امام هشتم و هشت حدیث, هشت حدیث زیبا امام رضا, میلاد امام رضا, ع

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ جمعه هفتم شهریور 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:کلیپ بسیار زیبا از مظلومیت کودکان فلسطین .کودکانی که زیر موشکاهای رژیم غاصب صهیونستی به خاک و خون کشیده شدند ،وبلاگ جنگ نرم بخاطر این مظلومیت کودکان غزه وظیفه خود دید که برای محکوم کردن جنایات رژیم صهیونستی کلیپی غم انگیز از صحنه های به شهادت رسیدن کودکان مظلوم فلسطین بسازد امید است که بازدید کننده گان عزیزم خوششان بیاید و در بخش نظرات حمایت کنند.برای دانلود و مشاهده آنلاین به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...


برچسب‌ها: کودکان مظلوم فلسطین, فیلم کودکان مظلوم فلسطین, غزه و فلسطین در یک نگاه, کودکان غزه, کلیپی زیبا در مورد کودکان فلسطین

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه یکم مرداد 1393 توسط ابراهیم _معصومی

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه هجدهم تیر 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:در ادامه فیلم‌های ضد ایرانی هالیوود این‌بار نوبت به فیلم "طبیب" رسید تا قبل از اکران آن در آمریکا، گیشه سینماهای اروپا را وارد جنگ نرم علیه ایران کند.فیلمی که محتوای آن به دوره "ابن‌سینا" اسوه پزشکی ایران برمی‌گردد که با تحریف تاریخ و واقعیت‌های دین، جنگ تشیع و تسنن را در لایه‌های پنهان این فیلم می‌توان مشاهده کرد.ادامه مطلب...


برچسب‌ها: فیلم طبیب, فیلم ضد ایرانی طبیب, جنگ نرم طبیب, هالیوود و جنگ نرم, فیلم جنگ نرم

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه هفدهم تیر 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت: بیش از یک قرن است که استعمارگران روش نفوذ در کشورها را تغییر داده‏اند. این کشورها معمولاً اجرای مقاصد خود را با عناوین تبلیغ مذهبی، رواج تکنولوژی، ترویج زبان، انجمن‏های خیریه، ترویج بهداشت، سوادآموزی و ، به عبارت دیگر، به نام سیاست‏های فرهنگی و فرهنگ‏پذیری انجام می‏دهند.رچند نمی‏توان این عناوین را از نظر نوع‏دوستی و انسانیت موردتردید قرار داد، ولی تاریخچه‏ی این روابط و خدمات نشان داده است که این برنامه‏ریزی‏های دقیق، در جهت رشد و بالندگی فرهنگ این کشورها نبوده.پوسترها و مطالب را در ادامه مطالب مشاهده فرمایید...


برچسب‌ها: فرهنگ جنگ نرم, سال فرهنگی, مهندسی فرهنگی, مهندسی نرم, فرهنگ نرم

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ شنبه هفتم تیر 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:با عرض سلام به بازدیدکننده گان گرامی و همسنگران عزیزم .امروز برایتان اسکن سیور های بسیار و بسیار زیبا و با کیفیت و با حجم کم برای یتان آماده کرده ام امیدوارم که خوشتان بیاید اسکن سیور های با موضوع سخنان رهبر انقلاب در مورد جنگ نرم بسیار زیباست توصیه میکنم حتما دانلود کنید ادامه مطلب...


برچسب‌ها: اسکن سیور جنگ نرم, اسکن سیور های با موضوع جنگ نرم, بیانات رهبر انقلاب در مورد جنگ نرم, soft war Screensaver

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و هفتم خرداد 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:بدلیل استقبال همسنگران عزیزم و بازدیدکنندگان محترم از کلیپ قبلی در مورد مدافعین حرم و با پیشنهاد های خوب و سازنده بازدید کننده گان عزیزم دومین کلیپ مدافاعان حرم از هم اکنون آماده دانلود و مشاهده آنلاین می باشد لطفا برای بازدید به ادامه مطلب مراجعه کنید ...


برچسب‌ها: کلیپ دوم مدافعان حرم, سخنان حزب الله در مورد فدافعان حرم, حزب الله و مدافع حرم, مدافعان حرم, جنگ نرم

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ سه شنبه سیزدهم خرداد 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:به مناسبت ایام 14 خرداد و قیام 15 خرداد دو کلیپ بسیار زیبا برای همسنگران و بازدیدکننده گان عزیزم آماده کرده ام امیدوارم با نظرات سازنده یتان ما را برای ادامه راه دلگرم سازید برای دانلود و مشاهده آنلاین به ادامه مطلب مراجعه کنید...


برچسب‌ها: رحلت امام خمینی, پوستر 14 خرداد, کلیپ 15 خرداد, کلیپ رحلت امام, پیامک های رحلت امام خمینی

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه دوازدهم خرداد 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:بعد از سالیان چند و پیشرفت کیفی و کمی انیمشن وکارتون.سری جدید بنام تام و جری تولید و ارائه شد و هنوز هم که هنوز است بهترین کارتون دنیا از نظر بچه ها و بزرگسالان است که در آن موش زیبا و دوست داشتنی و باهوش بنام جری می تواند بر گربه بدجنس و قوی پیروز شود و قلب کودکان را تسخیر کند.ادامه مطلب...


برچسب‌ها: سرزمین آهن, فیلم های صهیونیسمی, جنگ نرم, موش کثیف, موش

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ دوشنبه پنجم خرداد 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:پیرزنى به حضور پیامبر اکرم ( ص ) رسید و گفت علاقه من بود که اهل بهشت باشد.پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله به او فرمود : پیرزن به بهشت نمى رود.پیرزن گریان از محضر پیامبر خارج شد. بلال حبشى او را در حال گریه دید. پرسید : چرا گریه مىکنى ؟ گفت : گریه ام به خاطر این است که پیغمبر فرمود : پیرزن به بهشت نمى رود در ادامه مطلب بیشتر بخوانید...


برچسب‌ها: عید مبعث مبارک, عید بزرگ مبعث, داستان های مزاح پیامبر, داستان های زیبا, داستان های جنگ نرم

ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه سی و یکم اردیبهشت 1393 توسط ابراهیم _معصومی

وبلاگ جنگ نرم نوشت:کلیپ بسیار زیبا برای شهدای دلاور و شجاع مدافعان حرم آماده کرده ام .خیلی زیباست به تمام همسنگران عزیزم و بازدید کننده گان محترم توصیه میکنم حتما این کلیپ بسیار زیبا و میکس شده از شهدای مدافع حرم را دانلود کنند و اگر دوست داشتید می توانید بصورت آنلاین هم این کلیپ را مشاهده کنید.برای دانلود و مشاهده به ادامه مطلب مراجعه کنید...


برچسب‌ها: شهدای مدافع حرم, مدافع حرم, کلیپی زیبا برای مدافعان حرم, شهید گمنام مدافع حرم, جنگ سوریه

ادامه مطلب
.: Weblog Themes By Pichak :.


صفحات ديگر : 1 2 3 4 5 6 7 8 6 7 6 7 8 6 7 8

تمامي حقوق اين وبلاگ متعلق به قرار گاه سايبري جنگ نرم است | طراحي : قرار گاه
  • دانلود فيلم
  • دانلود نرم افزار
  • قالب وبلاگ